Zasedanje EAJ v Portu (resolucije)

Zasedanja evropske konference (EAJ) Svetovnega združenja sodnikov (IAJ), ki je potekalo v Portu med 27. in 30. aprilom, sta se udeležili tudi predstavnici Slovenskega sodniškega društva predsednica dr. Vesna Bergant Rakočević in pooblaščenka za mednarodno sodelovanje Janja Roblek. Na zasedanju so bile soglasno sprejete resolucije glede situacije v Ukrajini, na Poljskem in v Italiji. Besedila so v spodnjih priponkah.
Ob zasedanju je potekala tudi konferenca na temo krepitve sodniške integritete in transparentnosti sodstva, na katerem je bila med govorci tudi vrhovna sodnica mag. Nina Betetto. Konference in zasedanja se je udeležila tudi častna predsednica IAJ upokojena vrhovna sodnica Maja Tratnik.
 
Ljubljana, 2. maj 2022
 
SSD

 

EAJ declaration on the reform of the Italian Ordinamento Giudiziario

EAJ Resolution on Poland

Resolution on Ukraine