Pričakovanja Slovenskega sodniškega društva glede nove ministrice za pravosodje

V Slovenskem sodniškem društvu se veselimo sodelovanja s kandidatko za novo pravosodno ministrico  dr. Dominiko Švarc Pipan, ki je mednarodna pravna strokovnjakinja in ki je pomembne izkušnje glede pravosodja pridobila kot državna sekretarka na MP.

Sodniki od nje pričakujemo spremembo odnosa izvršne oblasti do sodne. Spremembo glede zavedanje pomena sodniške neodvisnosti in samostojnosti ter posledično posluh pri njunem varovanju in krepitvi, in sicer na področju materialne neodvisnosti, zagotavljanja varnosti sodnikov in varstvo pred pritiski.

Poseben izziv bodo gotovo načrtovane spremembe sodniške zakonodaje, pri čemer pričakujemo, da bomo kot edina stanovska organizacija, ki združuje več kot 550 sodnikov, ustrezno poslušani in slišani.

Prepričani smo, da bo dialog med novo ministrico in sodniki vsebinski, konstruktiven in spoštljiv.

 

za Slovensko sodniško društvo

dr. Vesna Bergant Rakočevič, predsednica