Izjava za javnost Slovenskega sodniškega društva – ustanovitev Koronasklada

Epidemija koronavirusa v Sloveniji se še vedno širi, število okuženih in umrlih narašča. Bolnikom je treba nuditi ustrezno zdravniško oskrbo, na voljo jim morajo biti nujno potrebni zdravstveni pripomočki; za zdravstvene delavce in druge, ki v tem času opravljajo in opravljamo nujna dela, je potrebna primerna zaščitna oprema. Ključno je, da je pomoč hitra. Zato smo v Slovenskem sodniškem društvu, s podporo vrha slovenskega sodstva, odprli poseben transakcijski račun za pomoč v času epidemije, na katerega bomo sodniki (tako člani kot nečlani sodniškega društva) donirali del svoje mesečne plače (enkrat ali večkrat), vsak po svojih zmožnostih. Zbrana sredstva bomo nakazali humanitarnim organizacijam nacionalnega pomena ali na poseben Vladni transakcijski račun za odpravo posledic epidemije novega koronavirusa. S tem sodniki izražamo svojo podporo in prispevamo k splošni družbeni in medčloveški solidarnosti v teh izjemnih časih (ob upoštevanju specifičnosti našega položaja), s posebno pozornostjo do najbolj izpostavljenih in ogroženih skupin prebivalstva Slovenije. Morda bo ta naša odločitev lahko vzpodbudila tudi druge institucije oziroma poklicne skupine v javnem sektorju, da na podoben način izkažejo solidarnost, saj bi tako vsi skupaj in vsak po svojih zmožnostih prispevali pomemben delež k uspešnemu boju z epidemijo.

Donacije zbiramo na posebnem namenskem računu društva št.:

SI56 0284 3026 3365 268, odprtem pri NLB d.d.. V primeru uporabe storitev elektronskega bančništva je treba kot namen nakazila vnesti bodisi »privzeto« (OTHR) bodisi CHAR.

dr. Andrej Ekart
predsednik Slovenskega sodniškega društva

Komentirajte