Izjava za javnost Slovenskega sodniškega društva (SSD) o komentarju Predsednika vlade RS sodbe Okrajnega sodišča v Velenju

Slovensko sodniško društvo protestira proti izjavi Predsednika vlade RS o nepravnomočni zamudni sodbi Okrajnega sodišča v Velenju, da naj bi bilo [to] sodišče “napakirano s klientelistično paleto članov in simpatizerjev Socialnih demokratov (…).” Navedena izjava je nedopustno omalovažujoča do sodnikov omenjenega sodišča oz. do sodišča kot temeljne institucije pravne države. Vsaki stranki postopka Ustava RS in zakoni zagotavljajo enako varstvo pravic; med temi so tudi pravna sredstva v civilnih postopkih. Pravna država mora temeljiti na medsebojnem sodelovanju, spoštovanju in zaupanju v institucije, najvišji predstavniki oblasti pa bi morali biti zgled temu ter se vzdržati diskreditiranja sodišč, ki so nepogrešljiv gradnik pravne države.

 

Za Slovensko sodniško društvo

dr. Vesna Bergant Rakočević, predsednica