Izjava za javnost glede umika predloga zakona o dodatku k plačam sodnikov

V Slovenskem sodniškem društvu umik zakonskega predloga razumemo kot začasen zaplet, saj je hitrost včasih slab zakonodajalec.

Sodniki smo v svoji zavezanosti ustavi in zakonu najbolj zainteresirani, da so naše plače in sploh vsi prejemki urejeni brezhibno. Zato je treba natančno preučiti pripombe Zakonodajno-pravne službe DZ in na utemeljene reagirati z ustreznimi korekcijami predloga, neutemeljene pa zavrniti. Prepričani smo, da bo Vlada to storila in svoje obljube za krepitev pravne države, tudi te konkretne, ne bo prelomila. Zato smo tudi prepričani, da je morebitno današnje zadovoljstvo tistih, ki se ne morejo sprijazniti, da se sodstvo krepi tudi skozi materialno neodvisnost, kratkotrajno.

za SSD

dr. Vesna Bergant Rakočević, predsednica